ročník 47/2006:
                   
063Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Plivněte si, je to v módě
Citát
Kdo jsi, Jidáši ?
Můžeme důvěřovat sobě
Vlezou všude a strašně rychle se množí
Adventura
Co vám dala a vzala média?
Vox populi
Víra a média
10. březen 1959 – povstání v Tibetu
Která kniha vás v poslední době zaujala a proč?
Pražská mládež
Do dobroty bez žebroty - diakonie ČCE
Cesta kolem světa za 80 vteřin?
SMS recenze
Bahá‘í – náboženství jednoty
Bachař @ kanclkrysa
Kořeny, nebo entusiasmus?
Při výchově se nesoutěží
Putování po Íránu
Ondřej
Taneční hudba
Narnie nově zfilmovaná
Boží bojovníci
Suchá komedie z nádraží
Co se děje s planetou? - vina/nevina člověka
Bylo
Bude
Kreslený vtip
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 VTEŘIN?
samuel.titera@volny.cz

Víte, na kterém břehu Nilu stojí Cheopsova pyramida? A našli byste ji z letadla bez mapy? Já jsem to zkoušel, a trvalo mi to docela dlouho. Pak jsem ale zjistil, že to svrchu vlastně tak úžasné není, mnohem zajímavější jsou podivné klikyháky (pozemky pro novostavby rozvržené jako ornamenty arabského písma?) na jihovýchodním okraji Káhiry. Nad nimi jsem kroužil pěknou chvilku, pak jsem se vznesl výš, přesunul se na severozápad a dlouho létal kolem Eigeru, až jsem našel báječný pohled na něj a Mnicha odněkud od Interlaken.
Nejsem tak šikovný jako jeden Ital (povoláním inženýr kdovíčeho), který si stejným způsobem užíval pohled na okolí svého domu, až ho zarazily pravidelné tmavší linie na nedalekém poli, navzájem na sebe kolmé. Po nějaké době kontaktoval padovské archeology a potvrdilo se, že objevil naleziště zbytků antického osídlení v ohbí dávno vyschlého ramena bývalé řeky.
Šílím? Sním? Jsem lhář? Či letec-milionář? To poslední rozhodně ne.
Nejznámější vyhledávací server Google zpřístupnil jedinečnou aplikaci, která nabízí podrobné satelitní snímky Země, nasazené na virtuálním glóbu. Díky programu GoogleEarth se můžete podívat na Zemi jako z družice, a to dokonce z různých výšek. Některé zajímavé oblasti jsou nasnímané s takovou ostrostí, že můžete vidět jednotlivá auta a dokonce stíny lidí – třeba to typické hemžení na Karlově mostě. Jindy si zase prohlédnete Krkonoše z výšky 30 km a zkusíte hádat, kde je co (to vážně nejde). K dispozici je dokonce i prostorové reliéfní zobrazení – je libo oblet Mt. Everestu v 3D?
Volně dostupná verze funguje jako 10 MB program , který si stáhnete do počítače a on si postupně načítá z internetu potřebná data podle vašich požadavků. Je třeba mít pevné, trochu rychlejší připojení a větší operační paměť. Malá poznámka na závěr: když jsou volně dostupné takto přesné snímky, jak asi vypadají tajné vojenské techniky? Spočítají vám hrášky v polévce, řekl bych :o).
http://www.googleearth.com
 
 
E-FÍGLE
 
 
 
 
 
Bono,ve jmenu lasky.Dlouho ocekavana bibliografie.Ma ale spoustu chyb, takze je uplne k nicemu. Pletou tam jmena,roky, klipy,skacou v historii tam a sem.Jsem zklamany.MS
 
Nohavica v lednu v Lucerne.Nevim jestli bude mozny zopakovat tak silny zazitek.Byl strucny, vtipny.Skvely vyraz.Tesim se na novou desku, snad s pisni Jeruzalem.
 
 
Kruh. Skvela kamera,vybornej strih.Bala jsem se s maminkou.Maminka se bala se mnou. Baly jsme se spolu. Samara vylezla z obrazovky!
 
Bylo mi tuhle divne, tak jsem sla na vystavu. Stala expozice ceskych vytvarniku 20. stoleti me lakala nizkym vstupnym (40 Kc) a slavnymi jmeny (Toyen, Muzika, Zrzavy). Dum u Zlateho prstenu v Praze navic stoji za navstiveni sam o sobe. Jdete se taky podivat! OF
 
 
Jak se Nemci vyrovnavali s nacismem? Jak soudili sve zlocince? Predcitac Bernharda Schlinka vam to naznaci na pribehu 15leteho kluka a 36lete Hanny... Drsne, dojemne, verohodne. A jeste k tomu moderni – pristupem i vypravenim. OF
 
O dve slabiky pozadu.Vite, ze Slovaci taky maj něco jako magicky realismus.Teda moc se jim to nedari,obcas je to srandovni ale jdete do kina a uvidite.
 
Vaše SMS recenze na filmy, knihy, muziku a jiné můžete zasílat na tel. číslo 724321575
 
SMS RECENZE
 
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Cesta kolem světa za 80 vteřin?:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku SMS recenze:    | vložit příspěvek |