ročník 49/2008:
                   
087Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Nikogda nězabuděm
I vzal si Boáz Rút...
Odpuštění
Odpuštění - a to je jako co?
VOX POPULI 07
Hříchy větší než boží slitování?
Hinduismus a násilí
Seznamujeme rodiče
...odkud přijde soudit živé i mrtvé...
Jana Šteflíčková
Nejekologičtější evangelíci
Když je míč šišatý
Morava krásná zem…
Juno
Jan Spálený a hosté…
sedmé střípky
Jak zahnat splín
Všimli jsme si 07
Poznali bolest!
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
VŠIMLI JSME SI 07
Olcha Richterová

V Gruzii se střílelo. OSN tam asi pošle něco mírových sil. Mezi obrázky mrtvých a raněných a diskusemi o jižní Osetii a Abcházii, oblastech, které se chtějí oddělit od Saakašviliho Gruzie, bychom ale neměli zapomenout na to, že jde především o jednu dlouhou trubku. Přivádí do Evropy ázerbájdžánskou ropu právě přes gruzínské Tbilisi a představuje tak v oblasti jediný ropovod, který není pod přímou kontrolou Moskvy. Ano, střílelo se v Gruzii, ale týká se to celého světa - pokud se oblast stane další ruskou enklávou, bude utažení ropných kohoutků ještě snazší.

Papež Benedikt XVI. se v červenci veřejně omluvil obětem sexuálního zneužívání katolickým duchovenstvem v Austrálii, kde se v Sydney konaly Světové dny katolické mládeže. Také se setkal se čtyřmi oběťmi sexuálního násilí ze strany australských katolických duchovních. Mezi 125.000 účastníky setkání mladých z celého světa bylo i na 200 zástupců Česka.

První česká queerparade, průvod gayů a lesbiček červnovým Brnem, dopadla neslavně. Policii se nepodařilo zpacifikovat agresivní neonacisty a akce skončila do půl hodiny od začátku. Přitom ale celá česká společnost k homosexuálům rozhodně nepřátelství nechová, tři čtvrtiny lidí souhlasí s registrovaným partnerstvím a i církve, které se často o této menšině vyjadřují nekřesťansky ostře, jsou u nás mnohem tolerantnější než v jiných zemích. Jen policie by měla lépe zvládat netolerantní jedince.

Sociální demokraté mají vlastní představu o majetkovém vypořádání
s církvemi, spory jsou ale i uvnitř vládní ODS (V. Tlustý a jeho „klika“ je proti). Ohlašovaná dohoda obnášející návrat asi třetiny komunisty zabaveného majetku a proplacení zbytku majetku v průběhu dalších desetiletí tak má čím dál tím menší šance na úspěch. ČSSD tvrdí, že nedostala podklady odůvodňující výši odškodnění.

Srpen 1968 si mnozí Češi připomínají s velkou hořkostí vůči Rusku. O to důležitější je vědět, že i v tamní diktatuře se našli lidé ochotní demonstrovat proti agresi své země. Za vaši a naši svobodu, Ruce pryč od ČSSR či Hanba okupantům. Tyto transparenty na Rudém náměstí v Moskvě povlávaly několik minut, pro osm účastníků demonstrace pak znamenaly několik let vězení, pracovních táborů či nuceného pobytu v psychiatrických léčebnách. S těmito tresty počítali, a přesto jim to stálo za několik minut svobody. Abychom nemohli říct, že všichni mlčeli. A aby se nestyděli před svými dětmi.
 
 
VŠIMLI JSME SI
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Všimli jsme si 07:    | vložit příspěvek |