ročník 38/1997:
                   
978Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Předsádka
Další rundu?
Rozčiluje vás nějaká hudba?
Bach a Mozart jsou bombeři
Zpěvníček mládeže k vážné hudbě nepřivede
Otevřeno Jimramov 97
Rastafariánské hnutí III - Teologie i styl života
Tak trochu o povodních...
Možná za deset, možná za padesát let
Bál v Pržně
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
OTEVŘENO JIMRAMOV 97
 
a) Tak jako se vracejí holubi na svá místa, slétáváme se každoročně i my - (nejen) evangelická mládež do maleb-ného moravského městečka Jimramov na festival křesťan-ské hudby, abychom zas a znova vyzkoušeli, kolik ještě vydrží naše ušní bubínky, hlavy, nohy, ruce, žaludky, hlasivky, plíce... Konečně! Už je tu předposlední prázdninový víkend, tak jedeme! Ještě trocha peněz, ačkoliv poslední dobou jen tak nějaká trocha nestačí - např. vstupenka na celý festival stála 150 Kč, ale mohlo mě to stát méně. Stačilo jen zajet do Poličky do knihku-pectví pana Dolejše a mohl jsem mít vstupenku za 120 Kč - škoda. Možná bychom měli organizátory ještě radši, kdyby se jim povedlo rozšířit distribuční síť trochu víc směrem k nám. Snad příště.
     Jimramovský festival byl, jako tradičně, citlivě rozložen do tří dnů a zdaleka v něm nešlo jen o hudbu. Pozorný a ..náročnější účastník mohl také shlédnout sobotní filmové pro-. .jekce (filmy:Mina Tannenbaum a Dead Man) nebo představení divadel Poprask a Orfeus, dále probíhala divadelní a výtvarná dílna a výstava fotografií Romana Hübnera. Hudební skupiny nebudu raději jmenovat, abych na nějakou dobrou náhodou nezapomněl, a tím se jí nějak nedotkl. Ale jednu připomenout si stejně neodpustím - Berani - ti byli jako vždycky super. Festival se protáhl do brzkých ranních hodin a když dohrála poslední kapela, rozhostilo se všude blahodárné ticho. Jen slabším jedincům hučelo ještě notnou chvíli v uších.
     Je neděle ráno a my vyklepáváme ze spacáků zimu, kte-rá nám tam k ránu zalezla a už nedovolila usnout - až teď, ale to už je pozdě, protože začínají bohoslužby.
Mýval
b) Sobotní koncert v jimramovském parku Bludník je tradičně vyvrcholením celého festivalu. Letošní úroveň byla myslím velmi dobrá. Tedy od jisté chvíle. Pořadatelé celkem správně zařadili začínající nebo slabší interprety hned po poledni. Úroveň začala gradovat po vystoupení v podstatě domácí kapely Jericho. Zahráli vedle tradičního repertoáru i dvě nové písně. Škoda, že nemohou častěji zkoušet. Mnozí očekávali vystoupení Beranů. Na jejich tradičně dobré úrovni bylo navíc letos znát, že měli těsně před natáčením kazety. Všechno sedělo, texty se nezapomínaly a bylo potěšení je poslouchat. Těšme se na nahrávku. Luboš Andršt a Blues Band, to je již zcela profesionální lahůdka. O to větším překvapením byla proto Eva Henychová, která přišla po Blues Bandu na jeviště se svou španělkou a krásnými zrzavými vlasy. Perfektně zvládnutá klasická kytara, skvělý zpěv a výborné hudební nápady přišpendlili na místě i ty z posluchačů, kteří chtěli po Blues Bandu odejít. Ono, když je hudba kvalitní a dobře interpretovaná, osloví i sladké melodie ctitele tvrdého nářezu. Nápady zaujal Pellarův kabinet lehčích případů. Vtipné těleso, ale pozor, abyste se zasmáli, musíte znát evangelickou církev zevnitř, jinak nic nepochopíte. Vše gradovalo k závěru, kdy potěšila dříve prý punková kapela Z nouze ctnost. Dobrá hudba, zajímavé texty a tancovat se na to dalo velmi dobře. Celkově se tedy letošní ročník podařil a nezbývá, než se těšit na ten příští.
Michal Vogl
 
 
 
 
 
Diskusní fórum k článku Otevřeno Jimramov 97:    | vložit příspěvek |