ročník 42/2001:
                   
018Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Zastavení
Největší je láska aneb všechno špatně, zpátky na stromy
Potřebujete kolem sebe lidi podobných názorů a zaměření?
Bratry sestry potkávám
Pečovat a být opečováván
Křest
Nechte dítek jíti ke mně
Dietrich Bonhoeffer
Grafiti rules
Terorismus
Rodný dům
Čechomor a další...
Kurzy běží dál
Bílá vdova
Kde budeme spát?
Reklamní sebereflexe
Co prej bude s mojí duší
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
Reklamní sebereflexe
  Luboš Kratochvíl
 
Beru do ruky jedenácté číslo společenského týdeníku, jak jeden z nejčtenějších českých časopisů označuje sám sebe, a očekávám mohutné rozšíření svého analfabetického obzoru.
    Live your life, vyzývá mě nápis u podivného obrazu hned na druhé straně obálky. Proč ne, ale trochu mě u té životní výzvy mate nápis následující vzápětí. Ministr zdravotnictví varuje: Kouření způsobuje rakovinu.
    Budu se nad sebou muset zamyslet. Jestlipak se v mém srdci najde Místo pro nový Passat Variant? Prestižní vůz si totiž zaslouží prestižní místo! Snad mu dám přednost i před Marlboro Adventure Team, ačkoli ten znamená spojení divoké přírody, nezapomenutelných zážitků a přátelství. Ale přece i v divoké přírodě existují smrtelná nebezpečí. Ostatně znovu mě Ministr zdravotnictví varuje: Kouření způsobuje rakovinu.
    Ne, nebezpečí není pro mě. Radši zůstanu v teple svého redakčního mikrosvěta. Podmínky pro život v něm jsou totiž navýsost příhodné, vždyť už byl Pronájem softwaru zahájen! Navíc Software, který si pronajmete, vám nezestárne! Jak je možné, že jsem na to já pitomec nepřišel dřív, když jsem přepaloval cédéčko s poslední verzí své oblíbené hry.
    Vykouřená slečna opodál nabízí v tričku se znakem Gauloises Liberté toujours! Už mě skoro přesvědčila, ale do třetice Ministr zdravotnictví varuje: Kouření způsobuje rakovinu!
    To snad radši nabourat se v Peugeotu 607, který je Inspirován vášní. Pořídit si ho není ani při jeho milionové ceně nikterak těžké, protože Stačí ukázat a Citibank kreditní karta vám nabízí nejenom vysokou prestiž a vysoké kreditní limity, ale také až na 45 dní půjčku zdarma s nejnižšími měsíčními splátkami.
    A když už budu mít to nové auto jeden a půl měsíce zdarma, tak si Vyberu taky svý Go. Třeba Nový tarif Fun Go! Ostatně - my jsme všichni tak trošku GoGo. V superfáru mě
    určitě ráda uvidí i Magdalena Kožená v Rudolfinu. Radost ze mě musí díky zakoupenému mobilu mít i její Generální partner EuroTel. Jen doufám, že v podzemních garážích u Rudolfina nepracují redaktoři nového auto-moto speciálu. Rozebereme auta do poslední šroubku, tvrdí!
    Začínám pomalu trpět schizofrenií. Kdo se chce usadit, drží partu s Fox Plus. Ale co nadělám, když Mitsubishi je Nesrovnatelná jízda. Snad mi poradí Chlapi sobě. To pracovní tempo mě jednou zabije. Už mám zase nový vůz. Tentokrát je to Kia Carnival. Maxi van, ve kterém se hodně spěchá. Dokonce i Poštu vyřídíte rychleji, než vám číšník přinese kávu. Mimochodem, číšníka si nemohu vynachválit. Prakticky se dá říct, že ani Nemusíme k sobě patřit, abychom vytvořili pár. Nová měřítka pro registrované partnerství dovolí člověku hodně...
    V novém Renaultu Příštích dvanáct let můžete klidně parkovat v bazénu. Značka: Kastle nerezaví. Nevím, jak by po takové době rochnění dopadla moje kastle. Nevím dokonce, Kam až můžete zajít při nahrávání vašeho vyzváněcího tónu. Upřímně řečeno ani mě to moc nezajímá. Je to Váš problém. Go create!
    Já jen Chci mít svůj e-mail všude! Na nočním stolku, na brýlích, na ponožkách, na slipech i na čele. Ať každý vidí, že na to mám. Mimochodem - Viděli jste už někdy plakat dospělého muže? Já ano. Naposledy myslím nad cenou jedné lahve kanadské whisky Crown Royal.
    Snad se přesvědčil o tom, že reklamě není dobré zcela podlehnout. Ale je to docela dobrá inspirace pro blábol, jaký jste právě dočetli. Já a všechny použité firmy děkujeme za pozornost.
Autor studuje žurnalistiku.
   
 
 
 
Diskusní fórum k článku Reklamní sebereflexe:    | vložit příspěvek |