ročník 44/2003:
                   
033Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Popeleční středa a svátek Zvěstování Páně
Zastavení
Blahoslavení tiší
O trpělivosti
Sedm zastavení nad trpělivostí
Co o tom čteme v bibli:
Kdy ztrácíte trpělivost?
Ve výtvarném umění
Kde ztrácíte trpělivost?
Škola je sice malá
B. Tůma Přeloučský
Kult
Jak ještě voní knihy
Nebe
Fimfárum
Co bylo
Co bude
Nechci dávat naději, nechci také ranit
Želary
Jozova Hanule
Válka s Irákem
Oboustranná radost
Tkalcovský ministav
Vigilie trochu jinak
Thank you Lord
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
Kam na školu  
Škola je sice malá
Církevní střední zdravotnická škola v Brně
Jana Slámová, Lucie Šaplachtová, Veronika Milanová
 
 
 
 
Škola vznikla v září 1995, oddělením se od Evangelické akademie. Je otevřena všem mladým lidem s ukončeným základním vzděláním, do věku 22-24 let, kteří mají schopnost a chuť věnovat se lidem. Církevní příslušnost u zájemců není podmínkou, avšak mezi vyučovanými předměty jsou též základy křesťanství a křesťanská etika. Absolventi nacházejí uplatnění ve všech typech zdravotnických zařízení, denních stacionářích i ústavech nebo mohou pokračovat ve vyšším typu studia. Do dvouletého ošetřovatelského oboru se mohou hlásit i zájemci se slabším prospěchem, do čtyřletého studia požadujeme studijní průměr do 2. Těšíme se na nové nadšence.
Jana Slámová, ředitelka školy
 
 
 
Sama bych si asi církevní školu nevybrala. Ale po odchodu ze zdravotnické školy ve Žďáře nad Sázavou mi právě tato Církevní zdravotnická škola dala druhou šanci. Tato šance byla poslední a jediná, která mi umožní dostudovat obor zdravotní sestra. Jsem ráda, že tu můžu být a jinou bych už nehledala. Škola je umístěná v centru Brna a i přes stísněné prostory probíhá výuka dle školských požadavků. Vytknout se dá malý počet vyučujících, který se projevuje na rozvrhu hodin. Jsem studentkou 3. ročníku, týdenní rozpis hodin a praxe je vskutku náročný. Malá škola, málo vyučujících. I přes tyto drobné nedostatky dokáže škola zajistit pro své studenty vše potřebné. A to díky velkému pracovnímu a organizačnímu nasazení celého učitelského sboru. Učitelé jsou zde klidnější a velice ochotní řešit problémy nás jako studentů i jako mladých lidí...
     Studium na této škole mě pobízí k zamyšlení nad náboženskou problematikou, kterou jsem se nikdy nezabývala. Plno lidí si myslí, že chodím v církevním úboru a modlím se 7× denně, nad tím se už usmívám.
Lucie Šalplachtová, 3. ročník
 
Do deváté třídy jsem o ulici Opletalova neměla ani tušení. Již dlouho jsem věděla, že chci jít studovat na „zdravku“, ale nevěděla jsem přesně kam. Když mne v prvním kole přijímacích zkoušek nepřijali na zdravotnickou školu v Brně na Jaselské, myslela jsem si, že tím pro mě vše skončilo.
     Moje zlatá maminka však v seznamu středních škol objevila tuto miniškoličku. Nejdříve mne trošku odrazovalo, že je škola církevní, ale pak jsme si řekla „škola jako škola“. Ale není to tak. Již v den přijímacích zkoušek na mne ze tříd a učitelů dýchalo cosi přátelského a uklidňujícího. Z teoretické části jsem strach celkem neměla, ale ty pohovory! V místnosti, kam jsem po vyvolání vstoupila, se na mne usmívalo několik přátelsky vyhlížejících dam. Za nějaký čas jsem se dozvěděla, že jsem přijata a mohla jsem se těšit na září. Škola je sice malá, ale má to velkou výhodu. Není zde tolik žáků a učitelé mají čas na individuální vztah ke každému z nás. Všichni se tu rádi smějí, zpívají a také pomáhají potřebným. Hned první den byla slavnost v Červeném kostele, kde nás uvítala paní ředitelka. Tyto slavnosti se pořádají několikrát do roka - na Vánoce, Velikonoce, na začátku a na konci školního roku.
     Jsem na téhle škole již třetí rok a jsme spokojená. Všichni jsme se zde seznámili se spoustou písniček, kterými se snažíme osvěžit si učení. Většina mých kamarádů si myslí, že po maturitě budu jeptiškou, ale já věřím, že z této školy vyjdu, jak s oblibou říká náš doktor z chirurgie, jako nejlepší sestra na planetě.
Veronika Milanová, 3. ročník
 
kontakt:
Opletalova 6,
602 00 Brno
evang.cszs@volny.cz
http://eabrno.evangnet.cz
 
zřizovatel:
Synodní rada ČCE, Praha
 
ředitel:
Ing. Jana Slámová
 
obory:
dvouletý - Ošetřovatel/ka
a čtyřletý s maturitou - Všeobecná sestra
 
forma studia:
pouze denní
 
 
 
 
 
 
 
Diskusní fórum k článku Škola je sice malá:    | vložit příspěvek |