ročník 44/2003:
                   
035Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Byl první máj, byl lásky čas...
Zastavení
Blaze milosrdným
Co o tom čteme v Bibli:
Ctnost nemůže být krajností
Kdo by podle vás patřil mezi sedm statečných?
Hrdinové
Ve výtvarném umění
Sedm statečných?
Evangelická akademie
Přebrat, nebo nepřebrat?
Adash
Pianista
Co bylo
Co bude
Jak vést řeči,které jsou k něčemu
Čas na hudbu i na blbnutí
Gerontologický seminář
Kvalt
Seniorátní harmonogram
Roucho
Reklama
Bože náš, Otče náš
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
Nápadník  
Seniorátní
harmonogram
Roman Mazur
 
V jednotlivých seniorátech ČCE se dějí různé akce. Některá setkání (např. seniorátní dny mládeže) jsou již léta zavedená. Nemusí však zůstávat pouze u nich. V tom, co se děje „navíc“ se senioráty různí a může to proto být zdrojem inspirace pro druhé.      fk
 
Před časem jsme si s odborem mládeže Moravsko-slezského seniorátu položili nově otázku po četnosti a náplni seniorátních akcí. Výsledkem se stal tento hrubý harmonogram:
1. V lednu se koná v Novém Jičíně seniorátní volejbalový turnaj.
2. V březnu se vždy na jiné faře koná akce „Kudy Komenský nechodil“ . Jde o menší turisticko-společenské setkání s sobotní „minitůrou“ a pátečním i sobotním večerním „blbnutím“ .
3. V květnu probíhají seniorátní dny mládeže jako přehlídka toho nejlepšího, co je seniorátní mládež schopna společně vymyslet a provést (ústřední biblické téma, koncert(y) hudebních skupin, část programu v alternativách...)
4. V srpnu probíhá na nějaké horské chatě Letní seniorátní týden mládeže. Málokterá mládež je sama schopna připravit kvalitní týdenní program, i když má chuť v létě někam společně vyrazit. Když se dáme dohromady, jde příprava mnohem snadněji.
5. V září se koná „Víkend pro aktivní mládežníky“ . Tam jezdí ti, kteří chtějí aspoň trochu cílevědomě pracovat ve svých mládežích i na seniorátní úrovni.
6. V říjnu jezdíme na sjezd, ale to je jasné, ne?!
7. V listopadu se koná „Ostravské listopadání“ - akce pro začínající i zavedené hudebníky amatéry.
 
Na akcích roste počet i spokojenost účastníků. Myslíme, že jedním z důvodů je právě to, že se nám podařilo najít přiměřený model celoroční činnosti: Zhruba dvouměsíční frekvence se ukazuje jako přiměřená. Každá akce má jasnou náplň a jiná „lákadla“ . Na své si přijdou starší mládežníci i čerství konfirmandi, sportovci i muzikanti... Během roku se tak na akcích vystřídá téměř všechna existující seniorátní mládež. Nevzniká uzavřené stabilizované jádro skalních, do kterého by druzí těžce pronikali.
 
Ručně a stručně  
Roucho
Filip Dušek
 
Doba postní je už za námi a s přicházejícím jarním sluníčkem je načase ukázat světu i Pánu pestrost svého šatu všech forem a užití, vždyť jeho stvoření má možnost se obudit k novému životu.
     Když si zahrajete na detektiva a v arše Noemově či obyčejném sklepě naleznete po-slední loňské jablko, máte vyhráno. K tomu už jen postačí barvičky na textil z drogerie či koloniálu, štěteček nebo špejle k dokreslování a samozřejmě obarvovaná tkanina.
     Dále musíte jabko rozkrojit na poloviny (dle vodorovné či svislé osy, toť na vaší libosti) a ty natřít vybranou barvou. Poté se postupuje principem úřednického razítka obtisknout, nanést barvu, obtisknout, nanést barvu, obtisknout, nanést barvu, dokud je kam. Ti z vás, co disponují smyslem pro realitu či puntičkářstvím, pak štětečkem nebo špejlí dokreslí stopku, jadérka, případně další náležitosti. Tak si vytvoříte slušivou jablečnou sukni, šátek i ubrus (např. z prostěradla). Samozřejmě se místo jabka dá použít listů všech velikostí i tvarů nebo ze školních let známých tiskátek vyřezávaných z jablek zemských. Pouze jabka rajská nedoporučuju užívat.
     A už se můžete pyšnit svými výtvory...
 
Co mne zaujalo  
Reklama
Tereza Kellerová
 
V nedávné době u nás parlament projednával zákon o zákazu tabákové reklamy. Vybavila se mi v té souvislosti jedna zajímavá zkušenost. Byli jsme vloni s rodinou na dovolené u přítelkyně ve Švýcarsku. Na veřejných prostranstvích, tj. v metru, autobusech, na ulicích apod. mě upoutaly zajímavé plakátky. Byli na nich vyfoceni různí náctiletí chlapci či děvčata v tomuto věku přirozených prostředích: na diskotékách, plovárnách, v rušném hovoru s kamarády a podobně. U toho byl podobně obměňující se text: „Jmenuji se Daniel, je mi 17 let, výborně se bavím, užívám si s kamarády a nekouřím...“
     Vida, reklama......
 
 
 
Diskusní fórum k článku Seniorátní harmonogram:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku Roucho:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku Reklama:    | vložit příspěvek |