ročník 47/2006:
                   
062Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Pro a proti kompromisu
Citát
Hle, pravý Izraelita
Katastrofy
Rádce na každý den
Co je pro vás katastrofa?
Vox populi
Víra a katastrofy
Jakub a Jan Zebedeovi
Českobratrská identita? - I
14. únor 2006 - 130 let od patentování telefonu
Vůdce dorostu a mládeže
Seniorátník
První mezi rovnými - synodní rada
I vy autorem světové encyklopedie!
SMS recenze
Hnutí skindeads
Petice za lepší Evropu
Výchova dětí v oboru výtvarném
Založíme sociologickou poradnu evangelickou
V kolébce kultury
Da Vinciho kód
Haruki Murakami: Na jih od hranic, na západ od slunce
Machina mundi
Mrtvá nevěsta Tima Burtona
O chocholouškovi
Bylo
Bude
Kreslený vtip
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
DA VINCIHO KÓD
Anna Kratochvílová

Román vychází v Česku již podruhé, tentokrát se jedná o rozšířené vydání, doplněné skoro sto šedesáti barevnými fotografiemi uměleckých děl i budov, která čtenáři usnadní pochopení, orientaci a podpoří jeho představivost.
Dan Brown se ve svém bestselleru inspiruje námitkami, které se proti křesťanské církvi ozývají už po staletí. Hlavního hrdinu, amerického profesora symbologie, Roberta Langdona, nechá seznámit s policejní kryptoložkou Sophií Neuveuovou. Stane se tak za dramatických okolností smrti Jacquese Saurniera, Sophiina dědečka. Oba lidé se pak společně vydávají po důmyslně zašifrovaných stopách, které jim Sauniere zanechal, a postupně odhalují tajemství staleté organizace Převorství sionské.
Na cestě za dobrodružstvím však nejsou sami. Stíhá je francouzská policie v čele se ctižádostivým šéfem a hlavně nebezpečný nepřítel, který se s vidinou zisku skrytého pokladu nezastaví před ničím. Kdo zvítězí?
Román nabízí potěšení každému čtenáři. Je to detektivka pro chytré hlavy, romantikou (doslova) ve stínu katedrál nešetří, akci i napětí nepostrádá a uspokojí milovníky umění, historiky i zkušené světoběžníky, protože se pohybuje ve skutečných reáliích.
Kniha vyvolala také u nás v Česku velký rozruch. I když sám autor (byť ne moc nahlas) přiznává, že jde o fikci, mnozí lidé jeho důmyslně sestavené spekulace přijali za své.
Navrhovala bych zachovat chladnou hlavu a raději si všimnout, jak snadno se dá čistá evangelijní zvěst zabalit do polopravd a pozměnit k obrazu lidskému, který se někomu zrovna hodí. A to, myslím, může platit, jak pro církev, jež ze lží obviňuje Brown, tak pro Browna, kterého z téhož nařkla církev.
Argo, 2005
 
 
KNIHA
 
 

 
 
HARUKI MURAKAMI: NA JIH OD HRANIC, NA ZÁPAD OD SLUNCE
Lenka Ridzoňová
 
Chlapec Hadžime vyrůstal jako jedináček. V Japonsku 60. let minulého století to bylo něco tak neobvyklého, že se cítil být mrzákem. V šesté třídě se ve škole objevila nová žákyně, Šimamoto, postižená podobným osudem, také neměla sourozence. Navíc ještě kulhala. Stali se přáteli. Dětskými přáteli, kteří si povídali, navštěvovali se a poslouchali společně - tenkrát vzácné - gramofonové desky.
Po čase se Hadžimova rodina přestěhovala do jiného města a návštěvy u Šimamoto skončily. Ale v srdci a duši dvanáctiletého chlapce zůstalo místečko, prázdno, neurčitá touha. Jak bude toto místo zaplněno? Co Hadžima v životě potká?
Neseme si také v sobě z dětství a mládí nějaká přání, otisky něčí duše, melodie a vůně něčeho dávno minulého, ale pořád důležitého? A je nějaká hranice, kterou už bychom neměli překračovat zpět? Jak silně jsme vázáni vztahy s našimi blízkými? Jak pevně kotvíme v dnešku? Můžeme vystoupit z rozjetého vlaku?
To je několik otázek, které mne napadají nad Murakamiho knihou. Autor nedává odpovědi, vypráví příběh člověka, který nemůže zpřetrhat pouta a umlčet vzpomínky a touhy. Je to krásné a zároveň to hodně bolí.
Odeon, Praha 2004
 
 
KNIHA
 
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Da Vinciho kód:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku Haruki Murakami: Na jih od hranic, na západ od slunce:    | vložit příspěvek |