ročník 47/2006:
                   
064Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Rohlík s máslem nebo dům?
Citát
Ježíšův křest
Na dno to jde snadno
Konzum a smysl
Smutně veselá africká pohádka
Požehaná úroveň života
Zátoka sviní, duben 1961
Haló, je tam někdo?
sms recenze
Českobratrská identita? – II
Z židovské kuchařky
SEM v ČR
Potřebujete logopeda?
Estonsko - všude net a nepořádek
Apoštol Filip
4. ročník futsalového turnaje „o pohár Orebitů 2006“
Freetekno
Bereme, co je
Svatý jazzový prosťáček
Pýcha a předsudek
„Divadelní truchlohra" Zvoník od Matky Boží
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
HALÓ, JE TAM NĚKDO?
samuel.titera@volny.cz

Je omamné ale i smutné, že náhle přestala být modlitba jedinou možností, jak odkudkoli a kdykoli prosit o pomoc (nebo se svěřovat, stěžovat si, hádat se). Náhle ani Nejvyšší se svými anděly není tím jediným, ke komu je možno volat. Nevím, jestli už se pracuje na teologii mobilního telefonu a chatu – tam ale navíc víte, jestli a kdo vám to zvedl a co vám odpovídá… Jen žertuji.
V poslední době přibývá těch, kteří jsou v práci nebo doma pořád on-line, tedy stále připojeni k internetu. Má to svá úskalí, jako potřebu chránit se před vloupáním do e-soukromí. Vážně také hrozí vznik závislosti.
Jednou z největších výhod je však možnost chatu (čteme s „č“ :o) neboli e-popovídání. Nechám teď stranou jeho zábavnou podobu, totiž diskusní servery, na kterých libovolní cizí lidé (i v pracovní době!) ve skupinách debatují na všemožná témata. Pro pracovní i přátelský chat jsou lepší samostatné programy pro bezprostřední komunikaci (tzv. Instant Messaging). Mezi nejběžnější patří ICQ, Skype, Miranda a MSI Messenger. Všechny jsou k dispozici zdarma.
Při jejich spuštění se svým kódem přihlásíte do sítě. Od té chvíle všichni, kterým jste to dovolili, vidí, zda jste k dispozici. Mohou vám poslat zprávu, která „vyskočí“ v rohu obrazovky a když chcete, otevřete si ji a můžete si větu po větě povídat. Když jsou na tom vaše PC a připojení hodně dobře, dá se i (video)telefonovat. Můžete se také „schovat“ a jen občas mrknout, kdo je online.
Vyměňování mailů je někdy zdlouhavé a pro operativní řešení věcí se nehodí. Navíc nikdy nevíte, kdy a v jaké náladě si adresát váš mail přečte – dají se tak napáchat neuvěřitelné věci. E-povídání je pomalejší než mluvení a přitom člověk někdy napíše i věci, které by nahlas neřekl a v mailu si rozmyslel. A to je někdy něbezpečné, jindy k nezaplacení. :o)

http://www.icq.com/download/
http://www.skype.cz/
 
 
E-FÍGLE
 
 
 
 
Kdybyste jeste nekdy nahodou narazili na vystavu Ceska Bible v průběhu staleti, nevahejte!Je naprosto unikatni a ojedinela svym rozsahem a zaberem JaH.

Prectete si Vyhnani od Petera Glotze. O vyhnani sudetských Nemcu se moc nemluvi a porad se zaviraji oci pred tim, ze vinni nebyli vzdycky jen Nemci. PJ

Poznamka k diskuzi o Sifre Mistra Leonarda – jak se k autorovi hodi to obvineni o kradezi nametu knihy, ze? Dokresluje to charakter celeho romanu.

Fimfarum 2 se uplne nepovedlo, neni tak vystizne a celkove mate, chvalim jen mile detaily sceny. Ovsem porad na nej muzete jit z nostalgie.

Jdete na Hostel. Sice je to beckovej horor, ale ceske realie zahreji na dusi. Michal David konecne nasel to prave místo pro sve pisne. MS
 
SMS RECENZE
 
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Haló, je tam někdo?:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku sms recenze:    | vložit příspěvek |