ročník 47/2006:
                   
068Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Atheista jako bratr
Hudba na sjezdu
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
HUDBA NA SJEZDU
Matěj Kovář

Letošní sjezd v Havlíčkově Brodě byl pro mě krásným zážitkem. Setkal jsem se s mnoha přáteli z různých končin republiky, poslechl si zajímavé přednášky, poznal nové lidi a byl posílen vědomím, že naše církev stále žije a má lidem i v 21. století co nabídnout.
Stejně jako vloni pro mě byla jediným velkým zklamáním na sjezdu hudba, přesněji řečeno hudební skupina, která měla doprovázet zpěv. Nakonec se ale o doprovod shromáždění ani tak nejednalo. Skupina totiž doprovázela podle mého dojmu hlavně svého zpěváka. A tím popřela i svůj význam, který spočívá v tom, doprovázet společný zpěv celého shromáždění!
Mnozí si pamatují starší sjezdy, kde byl doprovod na vyšší úrovni, ať již kytarový, nebo klavírní v podání nezapomenutelného Jakuba Dvořáčka. Jistě by se našli i dnes tak kvalitní hudebníci a je proto škoda, když naše písně doprovází kapela, která by se spíš než na Sjezd evangelické mládeže hodila do soutěže Česko hledá Superstar.
Myslím, že je důležité, abychom si zachovali vysokou kulturu zpěvu a hudby v naší církvi . Aby se nám nestalo, že za pár let budeme místo protestantských chorálů a geniálních písní Miloše Rejchrta zpívat na bohoslužbách slaďoučké popové songy, které se dnes bohužel stále více prosazují například v evangelických církvích v Německu. Je dobré otevírat brány, ale je potřeba si přitom dát pozor, aby věci dobré a kvalitní a také trochu komplikovanější, nebyly vytlačeny věcmi rychlými, levnými a povrchními.
 
 
REAKCE
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Hudba na sjezdu: počet příspěvků: 1     |zobrazit diskusní fórum | vložit příspěvek |