ročník 49/2008:
                   
0810Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Ježíšku, chci kostel místo shopingparku
Nehleď na víno, králi
Chvála Boží
O životním směřování
Zátiší s houpacím koněm
Násilí a fanatismus
hříchů odpuštění, těla z mrtvých vzkříšení a život věčný
Adam Katona
Nevíte, co pod stromeček?
Ochrana autorských práv
Metoda používání rozumu
Za jarem do Brazílie
Nevíte, co pod stromeček?
První advent v Tokiu
Střípky_10
Když v Ostravě padá listí
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
STŘÍPKY_10
Olcha Richterová

Vydávám se do Poustevny, je to totiž Paradies. Ve Šluknovském výběžku je vykořeněnost znát dodnes, ačkoliv na Anglických jahodách tam už nikdo nebyl hodně dlouho. Srpen 1968 a Ženy bez mužského hrdiny. Přesedám. Cukrový klaun se zamračil a sedl si na paletu s cukrem. Rozsypané krystalky se mu začaly lepit na prsty jako bílí mravenci. Mají ho Vhrsti? Nebo on je? Odpověď hledám o Prázdninách v nebi. Po zlatém žebříku ze smutku vyšplhám, třeba zjistím také Jak chutná život. Středoškoláci, pište o Cenu Filipa Venclíka. Pište Listy Markétě, listy Brdečkové. Zase dál.
Sametový festival a podzim, který přišel po jaru. Husa na provázku o Ležatých osmičkách. V Praze U Kamenného zvonu Bromová, U Zlatého prstenu slovenské výtvarno posledního půlstoletí, a v Pardubicích U Jonáše, věřte nebo ne, Kryštof Kintera a Believe it or not. Třeba igelitka znechuceně hudruje, že už toho všeho má tak akorát dost a je jí z toho všeobecného přebytku vážně zle. I mně. O Mourince a Lojzíkovi si ale cestou z Poustevny přečtu i poslechnu.
 
 
STŘÍPKY Z KULTURY
 

 
 
KDYŽ V OSTRAVĚ PADÁ LISTÍ
 
Hudba, zpěv, tanec, radost a zábava. Tak by se dala charakterizovat akce „Ostravské listopadání“. Jde o víkendový festival křesťanských hudebníků rozmanitých jak věkem, tak hudebním stylem - od tichých chval po rockové nářezy. Letos se konal 7.-9.11.

Listopadání začíná v pátek velkou večerní mládeží všech, kteří se dostaví. Letošní páteční večer byl ve znamení výtvarné sebevyjadřující kreativity a následném usazení v mládežnické čajovně, kterou mají pod taktovkou ostravští organizátoři Listopadání. Sobotní dopoledne vyplnila hudebně-tematická bojovka v ulicích města a odpoledne již patřilo hudebním blokům jednotlivých účinkujících, jako například Haně Kopřivové, Poměnce, písním a chválám Oderské mládeže a mnohým dalším. Večerní zlatý hřeb – Boudapsova, pak na rozdíl od předešlých interpretů vystupujících ve velkém farním sále, vystoupila, jak je tradicí, v klubu Templ na Stodolní ulici. Večer byla k dispozici opět mládežnická čajovna s pochutinami, případně radosti prosnulé Stodolní ulice. Letošní listopadání tradičně ukončily nedělní evangelické mládežnické bohoslužby.

Doporučení: Přijeďte za námi příští rok zjistit, zdali ostravský list spadne, či ne. Nenechte nás v přívalu dobré nálady samotné a přijeďte! Spánek, jídlo, místa pro trávení volného času i poslechu vystupujících interpretů vám nabízí zázemí ostravského evangelického sboru za 180Kč na celý víkend.
 
 
RECENZE
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Střípky_10:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku Když v Ostravě padá listí:    | vložit příspěvek |