ročník 51/2010:
                   
103Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Kam zajít...
Skrytá tajemství lásky
Brýle pokory
Rozhodli jsme se zůstat
Farář & sbor
Cizina jako domov? aneb Diakonie pracuje s migranty
Kdepak asi máme Jana z Husi?
Prostě si lehnout
DEN NORSKE KIRKE – Norská církev
První krok...
Vstávej, semínko...
Na chvíli svobodní
Sputnik, má láska
Youth groups
Všimli jsme si
Exercicie v ignaciánské tradici
INFORMATORIUM 3
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
EXERCICIE V IGNACIÁNSKÉ TRADICI
Ivana Noble

Týdenní exercicie, které pořádá oddělení mládeže, vycházejí ze zkušenosti konverze a z metody práce s duchovní zkušeností Ignáce z Loyoly (1491-1556). Nabízejí vždy část z původních čtyř týdnů, kdy se první soustředí na obrácení člověka – na to, abychom nežili zády, ale čelem k Bohu; druhý týden na Kristův život, na němž vidíme, jaké to je, když je někdo cele živý a když dokáže žít pro druhé; třetí na Kristovo utrpení a smrt, na jeho věrnost, která volá po naší věrnosti; čtvrtý na vzkříšení, na komunikaci lásky ve společenství svaté Trojice a na misii křesťanů ve světě.

Ignaciánské exercicie jsou vhodné pro ty, kdo hledají prohloubení duchovního života a orientaci v životě, kdo se nebojí ticha. Pokud někdo trpí psychickou nemocí či momentálně prochází psychoterapií, je dobré se poradit, zda v dané chvíli jsou exercicie to pravé.

Společný týden exercicií probíhá v tichu. Od prvního setkání, kde se účastníci navzájem představí, pak spolu mluví jen skrze společnou řeč ranních a večerních modliteb a slavení Večeře Páně, a pak až při společném závěrečném hodnocení. Ticho dá prostor nejen vnitřnímu soustředění každého člověka, ale také úplně jinému prožívání společenství s druhými. Kromě společných modliteb se ještě celá skupina schází k uvedení do jednotlivých témat meditací, které pak tvoří tu nejdůležitější část exercicií. Každý jim věnuje 2-4 hodiny každý den. K meditacím patří také zpětná reflexe nad tím, co se stalo (nebo naopak nestalo) během rozhovoru s Bohem. A samozřejmě, možnost každodenního rozhovoru s tím, kdo exercicie vede.
 
 
AKCE MLÁDEŽE A KUDY NA NĚ
 

 
 
INFORMATORIUM 3
 
12.-14.března zve horácký SOM na Sníh a vše s ním... do Nového Města na Moravě. Sportovní vybavení s sebou!!! Více info na http://www.som.unas.cz/ nebo u Leonarda Tecy.

16.-18. dubna 2010 pořádáme seniorátní dny mládeže na téma STRACH MÁ VELKÉ OČI. V Jasenné na vás čekají kamarádi a známí, zajímavé přednášky, diskuse, spousta her a ostatního programu. Srdečně zve "ustrašený" východomoravský SOM.

16.-18.4.2010 SEDM - seniorátní dny mládeže Královehradeckého a Chrudimského seniorátu v Hradci Králové na téma: Jedno jsme v Duchu Svatém aneb Křesťané všech vyznání, spojte se. Informace na www.kralovehradecka-mladez.evangnet.cz. Hlásit se můžete na mladezhk@seznam.cz.

23.-25. dubna se ve Volyni konaji Seniorátní dny mládeže s názvem
"Vánočka vs. mazanec". Více informací průběžně na webu
www.jihoceska-mladez.evangnet.cz

 
 
INFORMATORIUM EVANGELICORUM
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Exercicie v ignaciánské tradici:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku INFORMATORIUM 3:    | vložit příspěvek |