ročník 51/2010:
                   
106Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Uvolněte se, prosím!
Uzdravení jako metafora odpuštění
Tancuj, křič a prozpěvuj!
Kristus vykoupil i city
Plačte s plačícími
SOS rodina: Plzeň - Rokycany a zpět
Sexualita je dobrý Boží dar
Univerzální uklízeči v Horském domově
Kdo to zařídí, kdo je pozve????
Kam z vršku?
Život v Centru dění
Až do smrti?
Ani ryba, ani rak?
Hope
Oko nad Prahou
Já to doufejme ňák zmáknu
Všimli jsme si 06
I evangelíci sportují!!!
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
AŽ DO SMRTI?
Alžběta Matějovská

 
„Předčasné uzavírání sňatků, a zvláště u pohlaví ženského, je škodlivo. Mívať za následek chudokrevnost, brzké sestarání a ještě některé jiné povážlivější věci. Je to na nejvýš nerozumné, když matky provdávají své dcery, téměř ještě děti.“ No jo, ale kdy nastává ten správný čas? Člověk má pocit, že by se mohl brát hned!… Teda do doby, než skutečně dojde na krájení chleba. Není přeci jen brzy? Známe se opravdu tak dobře, abychom se brali? Vždyť jsme spolu teprve čtyři roky! Ještě toho musíme tolik stihnout: Dodělat školu! Poznat svět! Získat dobré zaměstnání! A taky nějaký prachy! Nejraději bychom, aby nám někdo řekl: „Buď teď, nebo nikdy!“, ale tak lehce se z toho nevyvlíkneme. Rozhodnutí je na nás.
Svoboda dospělosti otevírá před člověkem možnost volit. Někdy je to fajn a jindy je to pěkná makačka: „Svatba teď nebo někdy…nebo raději nikdy?“ Otázka je, co pro mě manželství znamená a čemu před tím dávám přednost. Vzdělání, poznání a kariéra – to jsou jistě veliké hodnoty. Ale dobré manželství je přeci také velká hodnota. Obvykle se nedá stihnout všechno. Něčemu musím dát přednost a něčeho se vzdát. To už je v moci každé dvojice, jak se domluví.
Někdy se našlapování kolem tématu „svatba“ protáhne na šest, sedm let a rázem není co řešit. Proč se brát, když nám to takhle vyhovuje? Asi jsme srabi! Nevěříme v manželství. Hrozí nám v něm sice spousta nepříjemností, krizí, hádek a nezdarů. Ale na druhé straně nám hrozí radost, spokojenost, úspěšnost a podpora. Veřejně a přede všemi se jeden k druhému při svatebním obřadu hlásíme a před Bohem si slibujeme věrnost. Ve světě, kde je skoro všechno relativní, chceme vztah, který budeme budovat „až do smrti“. „Pravá láska má sloužiti vzájemnému ušlechtění.“ Tak proč to nepodstoupit?

Zdroje: Fr. Kozák: MARTA. Zlatá kniha pro české dívky a matky.
 
 
KDYŽ SI DĚDA BABIČKU NAMLOUVAL
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Až do smrti?:    | vložit příspěvek |