ročník 51/2010:
                   
106Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Uvolněte se, prosím!
Uzdravení jako metafora odpuštění
Tancuj, křič a prozpěvuj!
Kristus vykoupil i city
Plačte s plačícími
SOS rodina: Plzeň - Rokycany a zpět
Sexualita je dobrý Boží dar
Univerzální uklízeči v Horském domově
Kdo to zařídí, kdo je pozve????
Kam z vršku?
Život v Centru dění
Až do smrti?
Ani ryba, ani rak?
Hope
Oko nad Prahou
Já to doufejme ňák zmáknu
Všimli jsme si 06
I evangelíci sportují!!!
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
VŠIMLI JSME SI 06
Olcha Richterová

Jak dopadly volby?
Na konci května v Čechách proběhly volby, tedy až po uzávěrce tohoto Bratrstva. O spekulace, zda ODS a TOP09 případně s KDU či Zelenými dostanou dost hlasů, aby vytvořily tzv. pravicovou vládu, jak to dopadne s Věcmi Veřejnými slibujícími všechno všem podobně jako „Zemanovci“, nebo jestli ČSSD jako první polistopadová strana povládne s podporou KSČM, zas tak nejde. Důležitější je, kam nová vláda zemi povede. Prolomí např. těžební limity, aby se podnikaví šikulové prokutali k dalšímu uhlí? To je docela důležitý ukazatel postoje budoucí vlády ke společnosti ČEZ. Energetický skoromonopol je mocnější než půl parlamentu a bylo by záhodno to změnit. Stejně jako rostoucí státní dluh. Anebo ne tak docela špičkové školství. A co zdravotnictví a důchodová reforma? Anebo… Superpředvídavé nadpolitiky schopné všech potřebných kompromisů se, tuším, asi zvolit nepodařilo. (Možná i proto, že je mezi nimi tak málo žen?) Bude stačit, když výše zmíněné oblasti posunou tím správným směrem, vedeni upřímným ohledem na veřejné blaho. (Pořád věřím, že takové politiky zvolit lze. Navíc se většina lídrů popisuje jako věřící… Všimli jste si?)

„Přemluv bábu“
Podomácku vyrobené video s Mádlem a Issovou byla taky součást předvolbních půtek. Nebo vlastně ne. Nikdo jim za to nezaplatil. Věděli, že leckoho naštvou. A stejně zaapelovali na „nás mladé“, že máme jít volit, popřípadě o tom, koho volí, máme podiskutovat se svými prarodiči. Ano, použité vtípky byly prosté a nevybíravé a ústřední tvrzení nekorektní (voliči levice = staří lidé z venkova). Jenže jak jinak probudit facebookovou generaci z letargie? Vy byste na YouTube koukali na něco bez chuti a zápachu? Já ne… A vyvolal ten klip diskusi i u vás doma?

Sluníčko, klendra, naboso, v zimní bundě…
V naší části Evropy tohle jaro letní teploty přecházejí v přízemní mrazíky – souvisí to asi s oteplováním planety, jež má vést k extrémnějším výkyvům počasí (ostatně záplavy přišly i tohle jaro). Tak uvidíme, jaké bude léto. Podívala jsem se ale na mapu světa zobrazující průměrné roční teploty a znovu jsem upřímně poděkovala za Golfský proud. Kdyby ho nebylo, měli bychom tu vzhledem k našim zeměpisným šířkám jako v Kanadě či na Sibiři. V době ledové to tady u nás přestal ohřívat – a teď má kvůli změněným podmínkám v Arktidě (zejména úbytku ledové vrstvy) zase slábnout. Ověřte kolísání empiricky – začněte s meteorologickými měřeními i na vaší faře!

Zemřel Otakar Motejl
Právník, který ze země vydupal úřad ombudsmana a za minulého režimu hájil disidenty. Bylo mu 77 let.

750 miliard pro Řecko
Vypadalo to, že se eurozóna možná i rozpadne, Řecku už nikdo nechtěl půjčit... Nový garanční fond by měl situaci uklidnit, ale co s tím, že politici všude rádi slibují na dluh a několik dalších zemí EU má dluhy ještě větší?

Ekumenický Kirchentag
Početná česká výprava, hojný program, opatrnější diskuse s ohledem na ekumenický dialog. Mnichov zaplavený kirchentagovými turisty. Obří bohoslužby. Za dva roky zas. – S takovými očekáváními dopisuju Všimli jsme si a odjíždím…
 
 
VŠIMLI JSME SI
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Všimli jsme si 06:    | vložit příspěvek |