ročník 52/2011:
                   
114Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Mosty mezi lidmi
Zabíjej a jez!
Hledám cesty, jak jít stále vzhůru
Zatím jsme menšina - rozhovor s Hgo Anh Minhem
Co víte o jiných kulturách?
Křesťani jsou normální lidi
Za všechno můžou utopenci
Velikonoční zastavení
Myslíš si, že o Velikonocích už všechno víte?
Jsem náboženský člověk z podstaty
Múza má ráda negližé
Michal Prokop & Framus 5 – Kolej Yesterday
Nejlepší dárek je knížka!
An Arabic Dinner
Blues o holce, která vystřízlivěla
Americké jaro na vesnici v Polabí
Nošovická tragikomedie
Všimli jsme si
Pošli to dál!
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
VŠIMLI JSME SI

V BBC si posvítí na na Bibli
Britská veřejnoprávní televize dala ve třídílné sérii „Bible's buried secrets" - Zapomenutá tajemství Bible - prostor kontroverzní vědkyni. Dr. Francesca Stavrakopoulou má doktorát teologie z Oxfordu, zároveň ale není věřící a v zmiňovaném pořadu se zabývá např. tím, zda archeologové neinterpretovali vykopávky příliš biblicky. Existovala říše krále Davida doopravdy? A jak byla velká?

27.5. je Noc kostelů
Noc kostelů, která se bude konat v ČR, na Slovensku a v Rakousku dne 27. 5. 2011, nabízí nevšední příležitost uspořádat akci pro známé či zcela neznámé, kteří by jinak do kostela vůbec nepřišli. Taky to je příležitost namísto pravidelné nedělní bohoslužby v kostele zažít něco jiného. Víc na http://www.nockostelu.cz/

Kirchentáááááááááág
Zase se nám blíží, tentokrát se přiblížil až do Drážďan. Cesta vlakem, ubytování ve školách, posílení a inspirace na další rok. Kirchentag, největší setkání německých protestantských církví, se letos koná 1.-5.6. a jako vždy bude program i v angličtině. Spousta koncertů také nevyžaduje velké znalosti němčiny, stejně jako různé stánky. Letos je navíc Kirchentag spojený se Středoevropským setkáním křesťanů.

Otřesené jaderné elektrárny v Japonsku
V zemi vycházejícího slunce jsou stavební regule přizpůsobené častým zemětřesením a domy se tam staví obzvlášť „vychytané". Navzdory tomu, že se v oblasti s tektonickými pohyby počítá, způsobilo zemětřesení o síle 8,9 stupňů Richterovy škály škody na pěti jaderných elektrárnách. Nejde jen o únik radiace a evakuaci minimálně 200 000 osob, ale celkově neštěstí rozpoutalo novou diskuzi o tom, zda je jaderná energie cestou budoucnosti. Nebo alespoň o zákazu stavění nových jaderných elektráren v nestabilních oblastech.

Soudy kleply politiky přes prsty

České soudy začínají jednat skutečně nezávisle. Balíček škrtů v sociální oblasti, který vládní koalice odhlasovala v tzv. stavu legislativní nouze (ten by se, jak i jméno naznačuje, měl používat jen ve skutečně výjimečných případech živelných katastrof apod.), prohlásil Ústavní soud za neplatný. Současně ale Ústavní soud bral ohled na adresáty dávek a nechtěl způsobit chaos, zrušení proto začne platit až na konci roku a vláda tak má dost času na nápravu. S napětím se očekává i rozhodnutí týkající se voleb do pražského magistrátu. ODS před volbami Prahu nespravedlivě rozdělila na 7 obvodů, čímž snížila šance menších stran dostat se na magistrát. Možná že ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, už víte, jestli se v Praze velká koalice ODSSSD chystá na další kampaň, nebo si užívá „klid k práci".
 
 
VŠIMLI JSME SI
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Všimli jsme si:    | vložit příspěvek |