ročník 52/2011:
                   
116Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Krásné a dobré
Netrpí naše duše anorexií
Proč ne "Soul and spirit lotion"?
Nejsem barbína
Půst – ano, nebo ne?
Víra bez církve nedává smysl
Aby sůl chuti nepozbyla
S Martou v kuchyni
Jóga a křesťanství
A k Boží slávě pokorně bečet part černé ovce
Odhaloval se jako nějaký blázen
Martina Trchová – Takhle ve mně vyjou vlci
Bible hrou
Upside Down
Květy V čajové konvici
Veřejnoprávní komiks
Všimli jsme si 6
Pošli to dál!
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
VŠIMLI JSME SI 6
Olcha Richterová

Worship festival UNITED ve Vsetíně 25. – 27.srpna 2011
Tento třídenní křesťanský festival je určen mladým věřícím ze všech církví i jejich kamarádům. Program festivalu budou tvořit koncerty hudebních skupin, vyučování, semináře, workshopy, divadla, filmy a sporty. Na programu workshopů najdete například rap, média, time managment i chvály. Z hudebních skupin si můžete přijet poslechnout Reilly z Philadelphie, německé Good Weather Forecast a britské Verra Cruz. Z české a slovenské scény například Tretí deň, !ON, The elements a Donebevolající. Záměrem festivalu je 3P: Kristem propojeni, proměněni, povoláni. Více na festivalunited.cz

Proč Němci nemají rádi atom?
Německo zvažuje odstavení svých jaderných elektráren, v Čechách se o přezkoumání bezpečnosti Temelína nebo Dukovan ani nediskutuje. Proč? V obou zemích je přeci tradičně v úctě fachman, inženýr či technik, no zkrátka odborník. Stejně tak do obou zemí doputoval radioaktivní mrak z Černobylu.
Velkou roli nejspíš hraje stav občanské společnosti. V Německu se od roku 1968 a „studentských bouří" živě rozvíjí, poměrný volební systém umožňuje zapojení menších stran a na vzestupu jsou především Zelení a celková úcta k životnímu prostředí (již od těch šedesátých let).
V Čechách máme pořád pocit, že na budoucnost (resp. sklady vyhořelého paliva) není potřeba tolik myslet, a nejpalčivějším problémem je korupce při veřejných zakázkách. O Černobylu se toho u nás tehdy mnoho psát nesmělo a dnes už to není téma.
Oba postoje jsou pochopitelné, zajímavé ale bude, pokud se Němcům skutečně podaří technicky propojit různé alternativní zdroje a vytvořit stabilní energetickou síť nezávislou na jádru a dodávkách odjinud. Doufejme, že pak by už i u nás diskuze následovala.

Církevní majetek
Naše duchovní pořád ještě platí stát, což dělá zlou krev („Proč mám platit na faráře, když nechodím do kostela?") a současně to vede k závislosti církví a neadekvátnímu ohodnocení jejich pracovníků. Opět se jedná o dohodě. Při restitucích církevního majetku se bude vláda podle ministra Jiřího Bessera (TOP 09) snažit především o naturální restituce, tedy vracení půdy, ne o vyplácení finanční náhrady. Konkrétní návrh slíbil do půlky června (tedy přibližně v době, kdy čtete toto Bratrstvo), vracení majetku od roku 2012. Ne úplně aktuální, ale podnětné čtení k tématu nabízí web http://www.cirkevnimajetek.cz/
 
 
VŠIMLI JSME SI
 
 
 

 
Diskusní fórum k článku Všimli jsme si 6:    | vložit příspěvek |