ročník 52/2011:
                   
1010Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Vstát, či spát?
Světlo lidí
O pramenech, smyslu života, motivaci a fantazii
Chvála zahálky
Pracuje na tobě Duch Boží
Zajímají mě lidi
Dnešní tabu se jmenuje stáří
Smutno až k prázdnotě
Solný sloup nad zlato
Zatoužila jsem vědět víc
Kudy a kam kráčí Kudykam?
Christmas
Kosta. Rozhovor přes dvě generace
Všimli jsme si _10
Upadáme v zapomnění...?
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
ZAJÍMAJÍ MĚ LIDI
Miriam Richterová

 
Ti, kdo jezdí na Sjezdy (nejen) evangelické mládeže, Miriam Richterovou dobře znají minimálně od vidění, protože patří k těm, kdo Sjezd již několikátým rokem připravují. Pojďme si teď tuto schopnou členku COMU (což dokazuje také její práce fundraiserky na ÚCK) představit.

Odkud pocházíš?
Narodila jsem se v Kolíně jako Junová, ale do mých devíti jsme žili v malé vesnici na Vysočině a potom 15 let v Čáslavi. Teď bydlím druhým rokem v Praze.

Jaké jsou Tvé zájmy?
Třináct let jsem chodila do hudebky na piáno. Baví mě focení, stříhání videí a výroba různých sladkostí.

Co jste dělali na vaší čáslavské mládeži, co Tě nejvíc bavilo?
Kromě programů jsme taky sportovali, chodili na koncerty a divadla, jamovali. Na Vánoce jsme připravovali divadla, která jsme vymýšleli společně. Doplňovali jsme je také hudbou a natáčeli k nim filmy – to bývá většinou dost legrace!
I když někteří z nás už jsou ve věku mimo jádro mládeže, snažíme se pořád občas scházet a děláme „velkou mládež“, taky pracujeme na divadlech.

Vystudovala jsi sociologii, co Tě k tomu vedlo, jak Tě to ovlivnilo?
Sociologii jsem vystudovala, protože mě zajímají lidi a taky mám ráda statistiku. Jak mě to ovlivnilo? Nevím, asi nejvíc že se snažím rozlišovat osobní a objektivní hodnocení situace (jak řešili sociologové).

Jak ses dostala do COMu, proč vlastně pracuješ s mládeží? Jaké máš zkušenosti?
Bavilo mě organizovat akce pro mládež, nejvíc společné přípravy, hlavně chvíle, kdy se společně něco vymýšlí (každý na tom má podíl)! 7 let jsem byla v chrudimském SOMu, čtvrtým rokem připravuji setkání VŠeliké mládeže v Praze a dva a půl roku jsem pracovala na Oddělení mládeže. Teď se taky hodně věnuju SEM v ČR.

Jak Tvůj život ovlivňuje církev? Je to těžké ji brát zároveň osobně, jako společenství přátel, ale také jako „zaměstnavatele“, jako pracovní kolektiv? Nebo se to prolíná?
Církev je pro mě hodně důležitá. Vyrostla jsem v ní a jsem za to vděčná! Jsem díky tomu pro svou práci hodně zapálená. Zase se ale snažím, aby mě to úplně nepohltilo.

Jak se Ti líbil Sjezd (nejen) evangelické mládeže ve Svitavách? Stíhala jsi zajít na nějaký program?
Na Sjezdu jsem byla na koncertu duchovní hudby, který jsem moderovala, a na Večerních zpěvech a chválách. Oboje se mi moc líbilo! Jinak jsem byla na štábu a to mě taky moc bavilo!

Jmenuj něco, co se dle Tvého názoru na sjezdu velmi povedlo, a něco, co nesplnilo Vaše očekávání a co je třeba do příště zlepšit.
Myslím, že večery v PUBu byly moc hezké a večerní chvály a zpěvy! Asi ze série pobožností nebyla tak patrná souvislost a jednotný rámec tématu, jak jsme zamýšleli. Tím jsme se inspirovali na maďarském Sjezdu a chtěli jsme to taky vyzkoušet – místo hlavní přednášky série na sebe navazujících pobožností.

Dřív jsi organizovala sjezd i jako členka Oddělení mládeže. Změnila se nějak Tvá role, je v tom nějaký rozdíl?
Tím, že jsem předtím Sjezd připravovala předtím i z jiné pozice, tak jsem byla asi víc v obraze a snažila jsem se hodně pomoct holkám z OM. Zároveň jsem nostalgicky vzpomínala na předešlé Sjezdy :-). Ne, snažila jsem se pracovat jako COMák – moderovat, kontrolovat průběh jednotlivých programů apod.

Na co se v nejbližší době nejvíc těšíš?
Na Vánoce!!! :-)
 
 
SJEZD (NEJEN) EVANGELICKÉ MLÁDEŽE