ročník 38/1997:
                   
977Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Předsádka
A kopal a kopal...
Čím jste se pokoušeli v mládí šokovat?
Přehánět a šokovat
Moje dlouhé vlasy
Druzí o nás
Rastafariánské hnutí II. - Vznik a vývoj
Hokej mě baví, ale moje naděje je jinde
Setkání u stolu
Temelín
Pod bičem milostným
Volejbal 1997
Ze života balvanů
Litomyšl 2. - 4. 5. 1997
Zatracení ztracené dcery
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
VOLEJBAL 1997
 
Milí přátelé, dovolte, abych vám všem, kteří jste nebyli účastníky letošního volejbalového turnaje, přiblížila jeho atmosféru. Bude to zcela subjektivní pohled „nezávislého pozorovatele“. Sobota 7.6.1997 se stala dnem 10. ročníku již zmíněného sportovního klání. Konalo se v Hradci Králové a účastnilo se celkem dvacet tři družtev! K dispozici bylo sedm hřišť! Čtyři ve sportovní hale Montas a tři venku nedaleko sportovní haly.
     Rok od roku zvyšující se počet družtev s sebou nese vyšší nároky na prostory a také na organizaci systému hraní. Tento systém se již od 6. ročníku ustálil na čtyřech skupinách, do kterých jsou družstva rozdělena losem. V každé skupině figuruje jedno ze čtyř družstev, které se v předešlém ročníku umístilo na 1.-4. místě. V rámci skupiny hrají družstva zápas „každý s každým“ a dál spolu zápolí vždy první ze skupin, druzí atd.
     Úroveň hry družstev i jednotlivců byla velice rozmanitá. Hrálo se pro radost i o vítězství. Obojí, myslím, patří ke sportu. Také dresy dělají své při pohledu na hru a nebylo jich letos málo.
     Počasí ten den pořadatelé objednali nádherné, ale pro sportování sluníčko svítilo až příliš. Paprsky se zabodávaly do nechráněné kůže hráčů na venkovních hřištích, a také do očí, které pak často nepostřehly letící míč. Hráčům v hale se pro změnu nedostávalo čerstvého vzduchu, ale naštěstí nikdo neomdlel. Naopak. Tyto tíživé podmínky jakoby pobízely k většímu soustředění a co nejlepším výkonům. Všichni hráči se vyznačovali na různých místech propocenými částmi oděvů, a tak sprchy v hale našly vděčné uživatele. Vzájemná konverzace se omezovala většinou na hodnocení zápasů a zjišťování úspěchů či neúspěchů ostatních družstev.
     Pro všechny byly připraveny výborné pomazánky, čerstvý chleba a k zakoupení minerálky slazené i neslazené. Po všem se doslova zaprášilo.
     U vchodu do haly byl k dispozici bulletin dávající přehled o již uskutečněných turnajích a jejich výsledcích. Dokonce milovníci poezie měli možnost spočinout v tom běhu hektického dne nad útlou knížečkou básní Moniky Mackové, jež byla k zakoupení taktéž u vchodu do haly. Finálová utkání se hrála už v podvečerním čase asi kolem 18.hod. Hodně účastníků odjíždělo před závěrem turnaje, protože měli dalekou cestu či jiné neodkladné záležitosti (např. výborné družstvo farářů skončilo asi v 15. hod. z celkem zřejmých důvodů) a připravili se tak o skvělou podívanou při závěrečném „mači“ o první místo.
     Zde jsou výsledky 10.ročníku volejbalového turnaje: 1. místo - Velká Lhota (seniorát Východomoravský)
     2. místo - Chalupáři (Praha)
     3. místo - Český Těšín (seniorát Moravskoslezský)
     4. místo - Lanškroun (seniorát Chrudimský)
     Volejbalu propadá čím dál víc mládeže a přes rok poctivě trénuje, o čemž svědčí nová jména mezi umístěnými. „Staří bardi“, Chalupáři a Velká Lhota pomalu získávají konkurenci a dřevěný pohár naději, že se podívá zase do jiných krajů naší země.
     Milí přátelé, sportujte, trénujte a přijeďte příští rok! Příští ročník se bude konat podle předběžných zpráv v Olomouci. A jestli nesportujete, přijeďte fandit. Pomůžete tak vytvořit tu pravou atmosféru!
     Zdraví vás nezávislý pozorovatel
Pavla Doubravová
 
ZE ŽIVOTA BALVANŮ
 
Kámen v řece podvečerní,
suchým listem přioděný
kolem jeho bratři věrní.
Blízko již čas noční směny.
 
Déšť se spustil, voda studí,
nikdo z nich však nepohne se,
ni když výr se ze sna budí,
v černočerném zmoklém lese.
 
Čas se vleče, teprv druhá,
jejich zkouší trpělivost.
Ach, mít hbitost, volnost pstruha!
Úděl šutru? Sama tklivost!
 
Nic však naplat, tak to dáno,
Bůh nám určil v řece dlíti.
Ale, hledťe, bude ráno!
Prší? Aspoň vzejde kvítí!
 
MÍLA LAPÁČEK
 
LITOMYŠL
2.-4.5.1997
 
Chtěla bych se s vámi podělit o vzpomínky na jedny dny mládeže chrudimského seniorátu, které se uskutečnily v Litomyšli.
     Již tradičně jsme se sjeli ze všech končin v pátek. Potěšila nás návštěva poličské mládeže. Dny zahájila pobožností místní farářka Věra Pleskotová. A následovaly seznamovací hry.
     Když jsme se sladce, dlouze a někdo krátce prospali, poctil nás přednáškou „O modlitbě“ Dan Ženatý. Za nejdůležitější považuji: „Modlitba není povinnost, je to darovaná možnost.“ V diskusních skupinkách jsme se zabývali otázkami typu: Užívá váš farář fráze? Existují nějaké podmínky pro modlitbu? atd.
     Vyčerpáni rozhovorem jsme se posilnili gulášem v místním pohostinství. Odpolední program byl vskutku netradiční. Za krásného slunného odpoledne mohli místní obyvatelé vidět skupinky mládeže pohybující se historickou částí města. Nebojte se, mládež se nevyhýbala odpolednímu programu. Hráli jsme pouze „bojovou dějepisnou hru napříč Litomyšlí“, plníce přitom různé zašifrované úkoly, které se týkaly historie Litomyšle a okolí.
     Některé skupinky hra tak zaujala, že se přihnaly na přednášku PhDr. J.Křivohlavého s mírným zpožděním. Bratr Křivohlavý vyprávěl a odpovídal na dotazy z oblasti předmanželských vztahů. Poradil nám, jak se správně vdát či oženit.
     Před večeří byla panelová diskuse. Večer nám přijelo zahrát pantomimu o světle života asi 20 mladých bratří katolíků. Druhý divadelní program měla připravený mládež z Čáslavi. Dva mladí klauni hledají cestu z „klece“. Divadlo bylo proloženo vlastní hudební tvorbou „klaunů“. Sobotní večer jsme zakončili modlitbou.
     Nedělní bohoslužby s večeří Páně vysluhoval Dan Ženatý. S politováním však musím říci, že ze 60 účastníků jich do neděle zůstalo zhruba 20. To však nic nemění na tom, že i tento víkend nám byl Pán přítomen. Děkujeme mu za to.
Pavla Sirůčková
 
 
 
Diskusní fórum k článku Volejbal 1997:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku Ze života balvanů:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku Litomyšl 2. - 4. 5. 1997:    | vložit příspěvek |