VŠIMLI JSME SI 7
Olcha Richterová

WikiLeaks a válka v Afghánistánu
V červenci se po zveřejnění informací o postupu Američanů v Afghánistánu, které zahrnovaly např. detaily ohledně smrti mnoha civilistů, ale také jména Afghánců spolupracujících s Američany, rozhořela diskuze o právu zveřejňovat cokoli. WikiLeaks se rozhodly materiály zveřejnit zcela bez cenzury, vědomě tím ohrozily životy mnoha lidí. Vlády zároveň často vědomě zatajují jim nepříznivé informace a občané mají mít právo se k nim dostat. Co s tím?

Do kostela na kole
V neděli 19. září se již potřetí pojede do kostela na kole. Přidáte se? Tak neváhejte a zaregistrujte se na dokostelanakole.cz, pomůže to propagaci spirituální cyklistiky. Akce je pořádána při příležitosti slavení Dnů vděčnosti za stvoření, Dne bez aut a Ekumenické neděle.

Čáslavský hudební festival
Festival pořádaný chrudimským SOMem se 24. 7. konal již počtvrté. Hráli: Noční optika, Abakuk, Vocativ, Po stopách Yettiho, Emergency Exit a Klára Šimková. I letos se festival kvůli dešti stěhoval dovnitř. Náhoda, nebo spiknutí?

Stala se ze mě kališnice
Zpráva zejména pro dívky: jestli vám vadí, kolik použitých vložek i kvůli vám přibývá na skládkách a kolik za ně měsíčně utratíte, podívejte se na stránky kalisek.cz. Jedná se o britský vynález ze silikonu, který zachycuje menstruační krev již přes třicet let. Autorka kalíšek začala používat před třemi měsící a po naučení těch správných grifů ho může jen doporučit, roky ho používají některé její kamarádky (jen jí to nikdy neřekly!).

Komunální volby
Jak se jmenuje můj starosta nebo starostka? Dává výběrová řízení na internet? Přihrává práci svým příbuzným a známým? A kdo je vlastně na kandidátkách? – Podívejte se dřív než 15.-16. října (a vzpomeňte na Azylový dům na Praze 11, opravený za církevní peníze a nyní sloužící jako státní školka. Vůbec není jedno, kdo je u vás v zastupitelstvu).

Pionýři z Číny, protestanti z Německa a Francouzi inspirovaní YMCou
Dvacet vybraných čínských pionýrů z komunistického Svazu mládeže přijede do Evropy poznávat práci s mládeží, životní podmínky a diskutovat např. o lidských právech. Francouzská část delegace naplánovala zejména kulturní program, německá zorganizovala návštěvu věznice Stasi (německé tajné služby) či návštěvu pomníku zastřelených u berlínské zdi. Události se celkem zúčastní 54 mladých lidí, koná se 9.-17.8. 2010 v Německu a Francii a na programu jsou i setkání s ministry zodpovědnými za mládež. Příští rok se celá skupina sejde v Číně.
 
 
VŠIMLI JSME SI
 

Bratrstvo 7/2010